Płyta cementowo-wiórowa

Płyty cementowo-wiórowe to uniwersalny materiał budowlany, który stanowi idealne połączenie właściwości cementu i drewna. Są lekkie, łatwe do obróbki, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe i odporne na różne warunki atmosferyczne.

Doskonałe połączenie właściwości drewna i cementu.

Płyty cementowo-wiórowe stosowane są w technologii „suchego montażu”. Dzięki swoim parametrom znajdują zastosowanie w budownictwie, także w elementach konstrukcyjnych. Płyty CW są ognioodporne - zgodnie z normą europejską EN 13 501-1 zaklasyfikowane są jako BS1D0 (Trudnopalne) oraz A2 (Niepalne). Posiadają właściwości dźwiękoszczelne (30-35dB). Są odporne na różne warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy wilgoć, na działanie pleśni i grzybów, a dzięki zawartości cementu – również odporne na owady. Płyty cementowo-wiórowe to materiał sprężysty - moduł sprężystości płyt wynosi ponad 4500 N/mm2, wytrzymałość na zginanie jest większa niż 9 N/mm2. Są łatwe w obróbce, a także przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji takich jak azbest czy formaldehyd.

Płyta cementowo-wiórowa dostępna jest również z czterostronnym pióro-wpustem, co w połączeniu z jej mniejszym formatem gwarantuje łatwiejszy montaż i większą wygodę przy pracy.

Informacje dodatkowe

Wymiary produktu
Grubości produktu
Krawędzie
3200 mm х 1200 mm 8 - 24 mm proste
1200 mm x 600 mm 16 mm, 18 mm pióro-wpust

Zastosowanie produktu

W budownictwie

Do budowy domów szkieletowych, pasywnych i energooszczędnych

Na budowie

Do tworzenia szalunków, ekranów dźwiękochłonnych, aplikacji ognioodpornych

Nasze certyfikaty